Tematem mojego kolejnego kulinarnego spotkania z Anią jest przygotowanie ciasta na pierogi i lepienie pierogów. Ania pokazała różne sposoby zlepiania, dzięki którym można uzyskać różnorodne wzory falbanek na pierożkach. A najważniejszy jest sekret Ani jak uzyskać mięciutkie i miłe w obsłudze ciasto 🙂
Tagi: dla dzieci, filmLepienie pierogów (+film z cyklu Bajeczne smaki)
Podziel się tym ze znajomymi!
Podobne wpisy
16 komentarzy
Zostaw komentarz
Anuluj pisanie odpowiedzi
Zostaw komentarz
Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.
Olu, to teraz czekam na Twój „pierwszy raz” z ruskimi:)
Aniu, na pewno będzie wspaniale! 😀
Oglądałam już filmik u Ani:) uwielbiam pierogi … narobiłyście mi smaka:)
Jolu, no to do dzieła 🙂 Ja też zrobię wkrótce samodzielnie, takie z farszem jak z tego filmu. Mniam!
Super, świetnie Ci poszło 🙂
Grażynko, bardzo się starałam 🙂
Masakra… co ja źle zrobiłam? ciasto było fajniutkie, ale za nic nie chciało się skleić ze sobą! a te pierogi co się skleiły to się porozklejały podczas gotowania… straszne przeżycia przy dzisiejszym obiedzie – w końcu zamówiłam pizze 🙁
Asiek, jeżeli ciasto było mięciutkie jak plastelinka, to wydaje mi się, że przy wałkowaniu podsypałaś placem mąką z obu stron – wtedy ciasto nie chce się skleić. Jest to dość ważne aby nie przewracać placka na drugą stronę w czasie wałkowania, żeby był podsypywany mąką tylko od spodu. Jeśli tak właśnie robiłaś, to potrzebujemy porady Ani, co jeszcze mogło pójść nie tak.
Asiek, teoria Oli też mi najbardziej pasuje – za dużo mąki przy podsypywaniu. Mogłyby się jeszcze rozklejać jeśli farsz byłby za rzadki lub za tłusty i pod warunkiem, że dostawałby się w miejsce sklejania…, ale zakładam, że w przypadku pierogów ruskich to mało prawdopodobne.
To ja wybieram teorię z farszem – był mięsny :)Ale powiem wam, że „kluski” z siekanych pierogów przypieczone na patelni są wyśmienite na kolację 🙂
Asiek, jestem pod wrażeniem Twojej kreatywności. Chętnie bym zjadła takie siekane pierogi, zrumienione na patelni 🙂 Może nawet sobie specjalnie pierogi posiekam 😉 Czasem robię tak z kopytkami.
Asiek, farsz mięsny musi być bardzo zbity w przeciwnym razie tłuszcz szybko wycieka i może powodować rozklejanie albo problemy ze sklejaniem. Mam nadzieję, że Cię to nie zrazi i spróbujesz jeszcze lepienia pierogów:) Najlepiej właśnie zacząć od kleistego farszu na ruskie:) Powodzenia! A siekanymi pierogami też bym nie pogardziła:)
Witam, właśnie nabrałam chęci na takie pierogi tylko czy mogę mieć prośbę o podanie przepisu na farsz do ruskich. 🙂
Ramania, przepis na farsz jest na blogu Ani: http://bajkorada.blogspot.com/2010/11/pierogi-ruskie.html
Dziękuję 🙂
już kilka dni buszuję po Twoim blogu Olu i próbowałam paru przepisów, są super a w bułeczkach nocnych moja rodzina się zakochała 🙂 wczoraj piekłam je już trzeci raz.
Teraz czas na pierogi.
Pozdrawiam
Ramania, bardzo się cieszę, że znajdujesz tu przepisy dla siebie 🙂
Bułeczki nocne są świetne! Czekan na Twoje wrażenia z produkcji i degustacji pierogów 🙂