Lubicie sałaty? Ja kiedyś nie lubiłam, a teraz uwielbiam i udowadniam znajomym, że sałaty mogą być pyszne!

W tej sałacie znajdziecie mnóstwo surowych warzyw, które zawierają dużo witamin, minerałów oraz enzymy, pomagające te dobroczynne składniki szybko wchłonąć do naszego organizmu. Kto jeszcze nie wie lub nie wierzy, niech koniecznie przekona się na własnej skórze, ile energii daje taki posiłek. Zapewniam Was, że po takiej sałacie można pobiec szybko i daleko, a po kotlecie schabowym niekoniecznie 😉

Jeszcze niedawno uważałam, że brokuł, cukinia i szparagi to warzywa jadalne tylko po ugotowaniu. Jak bardzo się myliłam! One są pyszne na surowo! Chrupiące, soczyste, pełne smaków. Właśnie takie warzywa doskonale komponują się ze słodko-kwaśnym malinowym sosem winegret. W takim zestawieniu surowe warzywa już tak bardzo nie straszą 😉 Spróbujcie!

Sałata z brokułem, szparagami i malinowym sosem winegret

Sałata z brokułem, szparagami i malinowym sosem winegret

[2 porcje]
  • pół cukinii
  • kilka różyczek brokułu
  • kilka zielonych szparagów
  • 2 duże garści mieszanki sałat
  • mała garść liści szpinaku
  • bazylia – u mnie zwykła i grecka
  • 50 ml malinowego sosu winegret
  • ew. 2 łyżki oliwy do skropienia sałaty

Cukinię, brokuły, szparagi, sałaty i zioła umyj i osusz. Brokuły podziel na małe różyczki, a łodygi pokrój na kawałki. Cukinię pokrój na plasterki, lub pół- albo ćwierćplasterki, jeśli jest większa. Szparagi, jeśli są grubsze, obierz od połowy długości (główki nie obieraj). Główki pozostaw w całości, a łodygę pokrój na niewielkie kawałki.

Na dwóch talerzach rozłóż sałaty i szpinak, brokuły, cukinię i kawałki szparagów. Na wierzchu rozłóż główki szparagów i bazylię. Wszystko polej malinowym sosem winegret. Jeśli sałata wydaje Ci się zbyt sucha, skrop ją dodatkowo oliwą.

Sałata z brokułem, szparagami i malinowym sosem winegret 1Sałata z brokułem, szparagami i malinowym sosem winegret 3Sałata z brokułem, szparagami i malinowym sosem winegretSałata z brokułem, szparagami i malinowym sosem winegret

Tagi: , , , , , , , ,