Blog kulinarny z prostymi przepisami – zapraszam!

O mnie

O mnie i o blogu - Ola

Cześć, jestem Ola Krzyżanowska. Uwielbiam gotować, a blog 2 smaki jest przeniesieniem moich notatek, wszystkich zeszytów, kartek i karteluszek, do świata cyfrowego, który przecież zawsze jest „pod ręką”.

Lubię gotować, odkrywać nowe smaki, no i najważniejsze – odpoczywam w kuchni.

Krojenie mnie odpręża, zapach pieczonych smakołyków działa kojąco, a próbowanie nowej, samodzielnie przygotowanej potrawy, ekscytuje.

Zawsze lubiłam aktywność fizyczną. Kiedyś regularnie pływałam i tańczyłam, teraz od Janka zaraziłam się bieganiem. Poza tym przekonałam się na własnej skórze jak duży wpływ na zdrowie i wygląd ma odżywianie.

Oprócz blogowania oraz biegania, a może i przede wszystkim 😉 , zajmuję się naszymi trzema córkami i mężem, który jest biegaczem i fascynatem wina.

Mnie już znasz, poznaj moją rodzinę.

Janek, to biegacz. Maratończyk, który przygotowuje się do kolejnych biegów. On zawsze do czegoś się przygotowuje! 😉 Aktualnie trenuje do jesiennych półmaratonów, ale jak Go znam, to zaraz powie, że znowu marzy mu się maraton…

Janek interesuje się winem i jest głównym operatorem korkociągu w naszym domu. Zarządza także flotyllą kieliszków. Tak sam o sobie mawia. Wariat 😉 Oprócz tego dobiera wina do potraw, które ja przygotowuję. Fascynuje nas to, jak wino i danie – odpowiednio zestawione – podnoszą wzajemnie swoje walory smakowe.

Nie mam z nim łatwo: Janek nie lubi poznawać nowych smaków. Mając wybór, zawsze zdecyduje się na coś, co już dobrze zna. W związku z tym niektóre moje potrawy najpierw poznają nasi znajomi, a dopiero po pewnym czasie mój mąż. Jak widzicie, łatwo nie jest 🙂

Dziewczynki

Klara (16 lat) to nasza najstarsza córka, która coraz chętniej próbuje nowych smaków. Świetnie radzi sobie z prostymi daniami i – jeśli trzeba – zrobi obiad dla całej rodziny. Przygotowuje makarony z różnymi sosami, naleśniki, grzanki z serem i muffinki. Jeśli trzeba, to pizzę też zrobi. Uwielbia długo spać.
Emilia (14 lat) jest lekkoatletką lubiącą „sprintować” (czyli krótko a szybko). Nie lubi stać w miejscu. Cokolwiek robi, przy okazji tańczy. Jeśli nie tańczy, to albo zaraz zacznie albo zrobiła chwilową przerwę. Emilka to typowy mięsożerca. Uwielbia też czekoladę, po mamie 😉
Łucja (10 lat) silny charakterek o wspaniałym sercu. Jeśli poprosisz, żeby się czymś z Tobą podzieliła, na pewno nie odmówi! Uwielbia świeże owoce, szczególnie truskawki, maliny i borówki. Bardzo lubi tworzyć owocowe sałatki lub kompozycje owoców na placuszkach lub naleśnikach. Mówi, że w przyszłości będzie blogerką kulinarną. Jak mama…

Janek i dziewczynki

O blogu 2 smaki

Pierwszy kulinarny wpis opublikowałam 22 marca 2007 roku. Od tej pory nieprzerwanie gotuję, fotografuję i publikuję kolejne przepisy. Większość przepisów opatrzyłam nie tylko zdjęciami końcowymi potrawy, ale także fotografiami poszczególnych etapów przygotowania. Do niektórych przepisów dołączam filmy kulinarne, aby ułatwić Wam wykonanie potraw krok po kroku. Zapraszam na mój kanał 2 smaki na YouTube oraz na dodatkowy kanał, Bajeczne smaki, na którym nagrałam sporo smakowitych filmów z przyjaciółką, Anią.

Od jakiegoś czasu mocno zainteresowałam się zdrowym życiem, aktywnością fizyczną oraz zdrowym odżywianiem. Piszę na temat zdrowego stylu życia oraz publikuję coraz więcej „zdrowych” przepisów.

Janek pisze dla Was recenzje win, rekomendując do każdego odpowiednią potrawę. Doradza też jakie wino dobrać do moich potraw. Wszystkich, których ten temat interesuje, zapraszam do zakładki Wino.