Koktajle, koktajle… Pyszne, naturalnie słodkie, pełne witamin, minerałów i enzymów. Razem z owsianką tworzą energetyczny zestaw śniadaniowy. W zależności od potrzeb można zdecydować co zjesz na pierwsze, a co na drugie śniadanie. Koktajl jest lekki, daje mnóstwo energii, może nawet zastąpić poranną kawę. Wypij rano koktajl, a dzień zacznie się optymistycznie i radośnie! 🙂

Koktajl z dodatkiem malin i pomarańczy jest po prostu przepyszny! Banany i pomarańcze wnoszą mnóstwo słodyczy. Kwaskowe maliny równoważą tą słodycz.

Koktajl malinowo-pomarańczowy

Koktajl malinowo-pomarańczowy

  • 2 banany
  • pomarańcza
  • szkl malin

Pomarańczę obierz z pomarańczowej skórki. Możesz pozostawić białe albedo, które jest samo w sobie gorzkie, ale w koktajlu nie będzie to wyczuwalne. Wszystkie składniki zmiksuj na największych obrotach malaksera lub w blenderze kielichowym.

Jeżeli koktajl wyjdzie za gęsty, dodaj jeszcze pół pomarańczy lub dolej trochę wody. Nie przesadź jednak z jej ilością, aby koktajl pozostał pyszny i słodki.

Wypij najlepiej od razu, kiedy w koktajlu jest mnóstwo witamin, minerałów i enzymów. Enzymy pomagają strawić jedzenie i przyswoić z niego wszystkie cenne składniki, aby jak najwięcej zostało wykorzystane dla budowania naszych komórek, czyli dla naszego zdrowia 🙂

Koktajl malinowo-pomarańczowy

Tagi: , , ,