Od kilku dni mój blog ma nowy, odświeżony wygląd. Wszystkie zmiany wykonałam biorąc pod uwagę Waszą wygodę i przyjemność w szukaniu i przeglądaniu przepisów. Dużo się przy tym napracowałam i ostatecznie zwróciłam się o pomoc do profesjonalistów, o czym możecie przeczytać na końcu tego wpisu. Dajcie znać jak Wam się ten nowy szablon bloga podoba.

Nowy szablon - strona główna

Co się zmieniło?

Postarałam się, aby blog wyglądał bardziej przejrzyście. Z dużą, wyraźną czcionką na białym tle.

Strona główna

Najnowsze wpisy są teraz w dwóch kolumnach, aby ułatwić szybsze przejrzenie co nowego na blogu.

Na górze znajdziecie też przepisy, które polecam w danym momencie. Najczęściej będą to przepisy z wykorzystaniem produktów sezonowych lub związane ze zbliżającymi się świętami.

Na samym dole możecie przejrzeć wpisy z wyróżnionych przeze mnie kategorii: WINO i PRZEPISY Z FILMAMI, które chciałabym Wam szczególnie polecić.

Lista wpisów z danej kategorii lub z wybranym tagiem

W nowym szablonie bloga możecie bardzo wygodnie przeglądać dania wybranego rodzaju lub zawierające wybrany składnik. Wyświetlają się w trzech kolumnach, dzięki czemu szybko możecie ocenić jakiego rodzaju propozycje mam dla Was na blogu.

Nowy szablon - kategoria

Pojedynczy wpis

Pojedyncze wpisy są teraz bardziej przejrzyste i z większymi zdjęciami, co pomaga mi lepiej przedstawić Wam zalety danej potrawy. Zajrzyjcie na przykład do przepisu na domową nutellę.

Menu

Powstało bogate menu. W zakładce „PRZEPISY” możecie odnaleźć dania z różnych kategorii (np. ciasta, przekąski, dania warzywne, napoje), ale również przejrzeć wszystkie potrawy zawierające dany składnik lub związane z konkretną okazją. Jeśli interesujecie się zdrową dietą i zdrowym stylem życia, to zapraszam do zaglądania do działu „ZDROWA DIETA” (wejście z menu „PRZEPISY”) – będzie tam w najbliższym czasie coraz więcej informacji, które pomogły mi w ostatnich miesiącach schudnąć, poprawić samopoczucie i zdrowie.

Nowy szablon - menu poziomy

Cały czas trwa nasza miłość do wina, które jest trunkiem zdrowym – oczywiście pod warunkiem picia rozsądnych ilościach – i niesamowicie smacznym, kiedy się je odpowiednio potraktuje. Nasza wiedza cały czas się rozwija, więc w menu „WINO” będą pojawiały się kolejne informacje. Janek systematycznie dodaje recenzje kolejnych win, które trafiają na nasz stół, polecając do jakiej potrawy dane wino można podać.

Nowy szablon - wino

W menu „WYDARZENIA” możecie przejrzeć wszystkie konkursy, które pojawiły się na blogu 2 smaki, a było ich bardzo dużo. Znajdziecie też relacje z warsztatów kulinarnych, degustacji i wyjazdów studyjnych, na które byłam zapraszana jako blogerka kulinarna. Z większości z nich wynoszę cenną wiedzę kulinarną, którą przekazuję Wam w tych relacjach. Znajdziecie też kilka relacji z naszych rodzinnych wyjazdów.

Nowy szablon - wydarzenia

Prawa kolumna

Po prawej stronie znajdziecie dodatkowe elementy, które uważam za ważne. Po kliknięciu w moje zdjęcie możecie łatwo przejść do informacji o mnie i o blogu. Jest też okno Facebook’a, moje dwa kanały na YouTube (2 smaki i Bajeczne smaki) i sekcje z zestawami przepisów, które akurat polecam. Zwróćcie też uwagę na okienko z popularnymi wpisami. Pojawiają się tam te wpisy, na które ostatnio najczęściej klikacie. Poza tym w tym samym oknie można szybko przejrzeć listę ostatnich wpisów i komentarzy.

Nowy szablon - widget popularne, ostatnie, komentarze

2 smaki w mediach społecznościowych

Blog 2 smaki działa w mediach społecznościowych. Można nas śledzić na Facebook’u oraz Twitterze. Na tym ostatnim, to Janek spogląda swoim okiem. Komentuje moje przepisy, „ćwierka” czasem o tym, co dotyczy naszej rodzinki oraz pisze jeszcze więcej o winie, więc warto zaglądać i tutaj.

Profesjonalna pomoc przy szablonie WordPress

Ku przestrodze innym właścicielom stron muszę się przyznać, że wybrałam skomplikowany szablon, z milionem opcji, którego na koniec nie byłam w stanie opanować. Niektórych rzeczy nie mogłam znaleźć, inne wyświetlały się z błędami, z powodu wybranych opcji. Ostatecznie zdecydowałam się na pomoc profesjonalistów z firmy WP Served i cieszę się bardzo z tego kroku. Poprawili błędy w szablonie, skrócili czas otwierania się bloga, dodali opcje, których szablon nie miał i ostatecznie mam bloga, który wygląda tak, jak sobie wymarzyłam. W dodatku wszystkie zmiany zajęły tylko kilka dni. Dziękuję 🙂

Ciekawa jestem Waszych wrażeń na temat nowego wyglądu bloga. Dajcie znać co się Wam najbardziej podoba i przydaje.