W upalne dni wszyscy potrzebujemy ochłody. Proponuję zorganizować dzieciom zabawę, przy której się ochłodzą. Łucja opowiedziała mi ostatnio w co bawiła się u sąsiadów, a ja z ochotą podchwyciłam ten pomysł (Agnieszko, dziękuję). W tej zabawie dziecko kopie w bryle lodu, wydobywa, odkrywa. Możesz też uzupełnić zabawę o element niespodzianki.

Epoka lodowcowa - zabawa Epoka lodowcowa - zabawa 0

Epoka lodowcowa – zabawa

  • plastikowy pojemnik
  • kilka drobnych zabawek, które zmieszczą się do pojemnika

Naszykuj kilka małych zabawek. Nie mogą być zbyt delikatne, nie powinny też mieć małych elementów, które łatwo oderwać.

Do pojemnika nalej 1-2 mm wody i wstaw do zamrażalnika. Kiedy woda zamarznie, ustaw w pojemniku zabawki. Możesz układać je tak, by nie zbliżały się do żadnej ze ścian ani do powierzchni pudełka – wtedy zawartość pojemnika będzie niespodzianką. Można też pozostawić zabawki lekko wystające ponad pojemnik, aby dziecko widziało co ma do wydobycia. Zalej zabawki wodą i ponownie wstaw do zamrażalnika.

Kiedy woda całkowicie zamarznie, na balkonie (lub w wannie) rozłóż ręcznik, ustaw pudełko i zaproś dziecko do zabawy, podając mu łyżkę, którą może wykopywać zabawki. Początkowo lód będzie mocno zamarznięty, więc uderzanie łyżką nie spowoduje jego kruszenia, ale pozwoli dziecku się wyszaleć. Kiedy lód zacznie się topić, zaczyna się zabawa w wydobywanie skarbów.

Epoka lodowcowa 1Epoka lodowcowa 2Epoka lodowcowa - zabawa dla dzieciEpoka lodowcowa 4

Tagi: