Macie swój ulubiony domowy smakołyk „na pocieszenie”? U nas są to popękane ciasteczka, rzadziej ciasto brownies. Mamy w domu wielbicielki ciastek czekoladowych i znajdziecie na blogu 2 smaki sporo przepisów na nie. Tym razem proponuję ciastka krówkowe (kajmakowe) z kawałkami czekolady. Pyszne, karmelowe, z rozpływającą się czekoladą.

Kłopotki to ciastka lub inny smakołyk, który pomaga, gdy mamy kłopoty. Właśnie takie kłopotki piecze Krysia w pięknej opowieści Magdaleny Kordel „Malownicze. Wymarzony dom”. Jeżeli macie ochotę wygrać tą książkę, to zapraszam do udziału w konkursie. Szczegóły pod przepisem.

Ciastka krówkowe z czekoladą

Ciastka krówkowe z czekoladą

  • 50 g masła
  • 200 g masy krówkowej
  • 50 g cukru
  • 320 g mąki
  • łyżeczka proszku do pieczenia
  • szczypta soli
  • 100 g czekolady mlecznej

Masło, masę krówkową i cukier zmiksuj dokładnie przez kilka minut. U mnie masa nie utarła się na puszystą jak w przypadku samego masła z cukrem, za to stała się trochę lejąca.

Dodaj mąkę, proszek do pieczenia, sól i krótko zmiksuj, do połączenia składników. Dodaj posiekaną czekoladę i krótko zmiksuj lub wymieszaj łyżką. Ciasto powinno mieć konsystencję plasteliny.

Nabieraj łyżką niewielkie porcje ciasta i formuj z nich kule wielkości małego orzecha włoskiego. Układaj ciastka na blasze wyłożonej papierem do wypieków i lekko spłaszczaj.

Piecz w 180°C przez około 15 minut. Ciastka należy wyjąć z piekarnika kiedy są jeszcze elastyczne i lekko uginają się pod palcem. Po przestygnięciu staną się delikatnie kruche i nie stwardnieją.

Ciastka krówkowe z czekoladą 1Ciastka krówkowe z czekoladą 00Ciastka krówkowe z czekoladą 0

KONKURS

Serdecznie zapraszam do prostej zabawy, w której możecie wygrać książkę Magdaleny Kordel „Malownicze. Wymarzony dom”. Mam do rozdania dwie takie książki.

Wystarczy napisać w komentarzach jaki jest Wasz przepis na „kłopotki”, czyli coś smacznego, co pomaga Wam i Waszym bliskim odstresować się. Nie musi to być coś na słodko, każdy ma swoje ukochane smaki. Możecie dołączyć zdjęcie, ale nie jest to konieczne. Na Wasze odpowiedzi czekam do 24 kwietnia. Wyniki ogłoszę 28 kwietnia.

Ciastka krówkowe z czekoladą 000

Tagi: , ,