Smaczne i zdrowe picie dla dzieci, to fajny, choć czasem trudny temat. Dzieci, które poznały już słodkie smaki, nie zawsze mają ochotę na wodę. Dlatego często zdarza mi się kombinować i wymyślać jak tu dodać smaku samej wodzie 🙂 W lecie sprawdza się u nas schłodzona w lodówce woda z plasterkiem cytryny lub listkami mięty. Zimą wolimy soki z warzyw i owoców. Soczek Kubusia robiłam już wiele razy i zawsze nam smakował. Jest zdrowy i pasuje nie tylko dzieciom, ale i dorosłym. Tym razem zrobiłam go używając Wody dla niemowląt Humana, którą dostałam do przetestowania. Efekt był, jak zwykle, bardzo smaczny 🙂

Ta woda nie wymaga gotowania i jest smaczna sama w sobie (kto próbował różnych wód sklepowych, wie że nie jest to takie oczywiste). Nie czuć w niej minerałów, bo dzieci nie powinny ich spożywać w nadmiarze. Jest idealna na wyjazdy z małym dzieckiem. Na pewno przyda się w lecie, do przygotowania zdrowych zimnych napojów. Teraz również będziemy jej używać, do ciepłych herbatek, zup itd.

Jeśli chcesz dostać do przetestowania taką wodę, zajrzyj na koniec tego wpisu, gdzie znajdziesz bardzo prosty konkurs, w którym można wylosować 16 kartonów Wody dla niemowląt Humana. Zapraszam 🙂

Zainspirował mnie przepis z książki Thermomix’a, który wiele razy wypróbowałam, a potem zaczęłam modyfikować. Zaznaczam jednak, że jeżeli nie użyjesz cukru i soku z cytryny, to sok nie będzie smakował jak „ze sklepu”, bo ze sklepu są dosładzane intensywnie.

Soczek Kubusia

Soczek Kubusia

  • marchew (około 140 g)
  • 2 słodkie jabłka (około 230 g)
  • pół banana (około 70 g)
  • około 650 ml Wody dla niemowląt Humana
  • w wersji dla starszych dzieci można dodać cukier i sok z cytryny
  • dla urozmaicenia można dorzucić kilka malin, truskawek, pół brzoskwini itp

Marchewkę obierz, pokrój na kawałki. Zalej 400 ml wody i gotuj do miękkości. Jabłka obierz, wytnij gniazda nasienne i pokrój na kawałki. Banana przekrój na kilka kawałków. Wszystkie składniki, oprócz pozostałej wody, zmiksuj w malakserze bardzo dokładnie. Dolej pozostałą wodę, doprowadź do wrzenia i gotuj przez 7 minut. Ponownie zmiksuj i przelej do wyparzonych butelek. Po wystudzeniu możesz przechowywać w lodówce przez tydzień.

Jeśli masz Thermomix:
Marchewkę pokrojoną na kawałki rozdrobnij: czas 15 s, obr. 5. Dolej 400 ml wody i gotuj: czas 15 minut, temp. Varoma, obr.1. Dodaj pozostałe składniki i zmiksuj: czas 1 min, obr. 10. Uzupełnij wodą do 750 ml i pasteryzuj: czas 7 min, temp. 100C, obr. 2. Przytrzymując miarkę zmiksuj: czas 30 s, obr. 8. Przelej sok do butelek.

KONKURS

Jeśli masz ochotę wypróbować Wodę dla niemowląt Humana, to zapraszam do prostej zabawy. Wystarczy odpowiedzieć w komentarzu do tego wpisu na pytanie:

Jakie napoje na bazie wody piją Twoje dzieci lub jakie pamiętasz ze swojego dzieciństwa?

Może samą wodę, albo wodę z syropem? A może coś o wiele bardziej wyszukanego? Mam nadzieję, że dzięki tej zabawie zbierzemy trochę pomysłów na napoje dla dzieci 🙂

Na odpowiedzi czekam do 22 marca 2011 (włącznie), czyli do Światowego Dnia Wody. Zwycięzca zostanie ogłoszony w dniu 23 marca 2011. Nagrodą jest Woda dla niemowląt Humana, ufundowana przez sponsora konkursu, sklep kidy.pl.

Artykuł komercyjny
Tagi: , , , ,