Czas na poświąteczny detoks i oczyszczenie organizmu. Właśnie doszłam do wniosku, że właściwie nie potrzebuję dziś żadnej kuracji, bo nie przytyłam w te Święta, jadłam zdrowo i nie czuję się ociężała. Jak to zrobiłam? Jadłam zgodnie z dietą Alleluja (akurat na czasie w Święta Wielkanocne), czyli bez mięsa, ryb i nabiału, bez cukru oraz białej mąki. A herbaty, kawy i wina piłam tylko niewielkie ilości.

Dlatego ten koktajl polecam Wam wypić po prostu dla przyjemności 🙂 Uwielbiam owoce w każdej postaci, a w koktajlu w szczególności, bo wtedy można pomieszać smaki według aktualnej potrzeby. W tym napoju jest świeży ananas oraz mrożone truskawki i maliny. Jeśli lubisz słodkie koktajle, to dodaj mniej malin, a więcej truskawek. Jeśli masz chęć na kwaskowe smaki, to zrób odwrotnie – zwiększ ilość malin.

Koktajl truskawkowo-malinowy z ananasem

Koktajl truskawkowo-malinowy z ananasem

  • ćwierć świeżego ananasa
  • dojrzały banan
  • pół szkl malin mrożonych lub świeżych
  • szkl truskawek mrożonych lub świeżych
  • ewentualnie woda, jesli koktajl wyjdzie zbyt gęsty

Jeżeli używasz owoców mrożonych, to możesz wyjąć je wcześniej, aby trochę się rozmroziły. W przeciwnym razie uzyskasz coś pomiędzy koktajlem, a lodami – też pyszne!

Ananasa obierz i wykrój twardy środek. Jeśli nie masz w tym doświadczenia, zajrzyj do filmu z instrukcją jak obrać i pokroić ananasa.

Pokrojonego ananasa i banana oraz maliny i truskawki włóż do malaksera. Zmiksuj bardzo dokładnie, przerywając i zgarniając ze ścianek, jeśli trzeba. Jeżeli koktajl jest dla Ciebie zbyt gęsty, dodaj trochę wody. Można też zamiast wody dodać sok z pomarańczy – to już będzie prawdziwa rozpusta, ale jaka zdrowa! 😉

Inne napoje oczyszczające i odżywiające:

Świeże soki owocowo-warzywne Świeże soki owocowo-warzywne z sokowirówki

Koktajl z buraków i żurawiny Koktajl z buraków i żurawiny

Koktajl z kiwi, natki pietruszki i pomarańczy Koktajl z kiwi, natki pietruszki i pomarańczy

Mleko migdałowe i twarożek Mleko migdałowe

Smoothie ananasowo-kokosowe z chia Smoothie ananasowo-kokosowe z chia

Sok z marchwi, buraków i pietruszki z dodatkiem imbiru Sok wzmacniający z marchwi, buraków i pietruszki z dodatkiem imbiru

Sok z marchwi i szpinaku Sok z marchwi i szpinaku

Smoothie z ananasa i bazylii Smoothie z ananasem i bazylią

Koktajl z natki pietruszki i banana, bez cukru Koktajl z natki pietruszki i banana

Tagi: , , , ,