Już kilka razy miałam przyjemność uczestniczyć w czekoladowych warsztatach w fabryce Wedel. Nie wiem czy każdy czuje podobnie jak ja, ale chyba nie ma możliwości nasycenia się takimi wrażeniami – zawsze ma się ochotę na kolejne spotkanie 🙂 Tym razem oprócz warsztatów, na których zrobiłam czekoladowe smakołyki, byłam też, razem z córkami, na spotkaniu dla dzieci.

Wedel dla dzieci 2

Wedel dla dzieci - mroczne czytanki

Wedel dla dzieci 5Kiedy byłam mała, nie znałam smaku prawdziwej czekolady. Wtedy królowały wyroby czekoladopodobne. Moje dzieci mają lepiej – znają smak porządnej czekolady. A niedawno miały okazję odwiedzić fabrykę czekolady Wedel i uczestniczyć w „Mrocznych czytankach”. Czytanie w Wedlu zaczyna się od włączenia fontanny czekoladowej 🙂 Kiedy dzieci nacieszyły się czekoladowymi przekąskami, zaczęło się czytanie fragmentów książki Anny Czerwińskiej-Rydel „Moc czekolady”, o czekoladzie i rodzinie Wedlów. Moje córki najbardziej polubiły wstęp, o witaminach zawartych w czekoladzie.

Wedel dla dzieciByła też okazja do obejrzenia czekoladowych dzieł Maestro Czekolady Janusza Profusa i jego żony Joanny Profus, Mistrzyni Cukiernictwa. Najnowsza słodka budowla, to czekoladowa kolejka, która jest przedsmakiem tego, co będzie można zobaczyć w grudniu. Kolejka wzbudziła wśród dzieci wiele emocji, bo naprawdę jeździła, a w wagonach miała… Co? Czekoladę oczywiście!

Wedel dla dzieci 4

Wedel eksponatyNa „dorosłych” warsztatach dla blogerek kulinarnych dowiedzieliśmy się więcej o Nocy Muzeów w fabryce Wedel. Kolejna szansa dopiero za rok, ale warto już teraz usłyszeć o atrakcjach i rozważyć dołączenie tego punktu do nocnej trasy między muzeami. Wedel wyszedł na przeciw ogromnemu zainteresowaniu Wedel eksponatyzwiedzaniem fabryki i otworzył swoje podwoje już od godziny 12, aby jak najwięcej chętnych mogło zrealizować swoje marzenie. Nawet dla tych, którzy nie mieli cierpliwości, aby stać w długiej kolejce, Wedel przygotował wiele atrakcji przed swoim budynkiem. Można było obejrzeć samolot, z którego kiedyś Emil Wedel rozrzucał dzieciom cukierki. Chętni mogli zamówić torcik wedlowski z samodzielnie zaprojektowaną dedykacją lub ze swoim zdjęciem. Można też było kupić książkę dla dzieci „Moc czekolady”.

Wedel warsztaty

Wedel warsztatyBlogerki, pod czujnym okiem Maestro Czekolady, wykonały własne ogromne tabliczki czekolady, czekoladowe zwierzaki i przyozdobiły torciki wedlowskie. A mnie zawsze urzekają trzy krany, z których nieustannie leci czekolada. Z jednego biała, z drugiego mleczna, a z trzeciego gorzka 🙂

Wedel warsztaty

Tagi: