Co można zrobić z dyni? Co z niej ugotować? Jak wykorzystać ją do dekoracji jesiennego stołu? Blogerki chętnie dzielą się taką wiedzą 🙂

W poprzedni weekend miałam okazję wziąć udział w ciekawej akcji z dynią i jesienią w rolach głównych. Na zaproszenie Beaty z Lawendowego domu, razem z kilkoma innymi blogerkami kulinarnymi, przybyłam do sklepu á Tab w Arkadii, gdzie pokazywałyśmy jak można dynię wykorzystać kulinarnie, a także w aranżacjach jesiennego stołu.

Dynia w akcji - wazoniki z dyni hokkaido

Dekoracje jesienne to nie tylko kolorowe liście. My wykonałyśmy oryginalne wazoniki z małych dyń hokkaido. Włożyłyśmy do nich rajskie jabłuszka, dziką różę i gałązki ognika szkarłatnego. Kilka darów natury znalezionych gdzieś w okolicy, kilka chwil i powstała przepiękna ozdoba stołu. Wazoniki na tyle zwracały uwagę przechodzących osób, że pytano nas, czy są na sprzedaż.

Dynia w akcji - wazoniki z dyni hokkaido 3  Dynia w akcji - wazoniki z dyni hokkaido 1

Nadszedł czas na rozmowę o dyniach od strony kulinarnej. Opowiadałyśmy o różnych gatunkach, do jakich potraw pasują najbardziej, czym się charakteryzują. Szczególnie polecamy dynię prowansalską, piżmową i makaronową.

Dynia w akcji - różne gatunki dyni

Następnie było już coraz ciekawiej, bo upiekłyśmy wspaniałe muffinki z pieczoną dynią i marchewką. Aromatyczny zapach unosił się nawet na korytarzu przed sklepem i miałyśmy wielu chętnych do spróbowania naszych wypieków.

Dynia w akcji - muffinki 1  Dynia w akcji - muffinki 2Dynia w akcji - muffinki

Na koniec podzieliłyśmy się na dwie grupy i przygotowałyśmy dwa jesienne stoły, każdy w zupełnie innym stylu. Ja i Agnieszka wybrałyśmy ciepłe jesienne kolory, które w chłodny dzień zapraszają do stołu. Druga drużyna postawiła na styl skandynawski, z dominującymi szarościami.

Dynia w akcji - jesienny stół 2Dynia w akcji - jesienny stół 3

Nie wiem jak to się stało, ale te kilka godzin minęło bardzo szybko. Dziewczyny tryskały energią i humorami. Mamy wielką ochotę jeszcze takie spotkanie powtórzyć!

Dynia w akcji - blogerki

Tagi: