Wreszcie udało mi się przybyć na tego typu wydarzenie! Poznań jest dla nas fajnym celem podróży, bo możemy przy okazji odwiedzić rodzinę. Janek i dziewczynki spacerowali po mieście, a ja mogłam spokojnie się szkolić oraz integrować z innymi blogerami.

Blog Conference Poznań - w drodze

Spotkania

Kiedy w jednym miejscu jest kilkaset osób to mi się włącza coś, co nazywam oczopląsem i trudno mi wypatrzeć kogoś znajomego. Na szczęście kilka razy się udało, a też inni wypatrywali mnie, więc mogłam pogadać zarówno ze starymi znajomymi jak i z tymi, których do tej pory znałam tylko z internetu.

Przede wszystkim spędziłam dużo czasu na rozmowach z Grażyną z bloga Grażyna gotuje. Wiele lat temu obie miałyśmy blogi na platformie Bloog i dzięki temu dość szybko nawiązałyśmy internetową relację. Grażyna twierdzi, że byłam pierwszą osobą, która zostawiła komentarz na jej blogu 🙂

Blog Conference Poznań - z Grażyną

Oprócz Grażyny spotkałam mnóstwo blogerek i blogerów kulinarnych, których już dobrze znam oraz kilka nowych osób, których blogi kojarzyłam. Serdecznie pozdrawiam Justynę z bloga Tysia gotuje, która przyjechała na konferencję z małym synkiem, oraz szaloną Martę z bloga Bazyliowy mus. Wspólnie spędziłyśmy trochę czasu między prelekcjami. Pozdrowienia przesyłam też wszystkim blogerkom i blogerom kulinarnym, z którymi siedziałam przy jednym stole na wieczornej imprezie.

Poznałam też kilka dziewczyn z blogów o innej tematyce. Fajnie jest czasem wyjść z naszego kulinarnego świata i zobaczyć inne punkty widzenia na temat blogowania. Rozmawiałam z autorkami blogów modowych, kosmetycznych, lifestylowych, wnętrzarskich i innych. Dziewczyny, obok których siedziałam na prelekcjach, a które poznałam jeszcze przed rozpoczęciem konferencji – o Was też pamiętam 🙂

Blog Conference Poznań - przed rozpoczęciem

Prelekcje i panele dyskusyjne

Głównie dla tej części konferencji przyjechało tam kilkuset blogerów. Rzeczywiście było warto! Wiele z nich mocno mnie zainspirowało, dało do myślenia. Pierwszy dzień był dla mnie bardziej dniem technicznym, w którym usłyszałam jakich narzędzi warto używać na blogu, jak powinna przebiegać dobra współpraca. W kolejnym dniu prelekcje były dla mnie o tyle ciekawsze, że mówiły bardziej o kierunku w jakim może iść blog i o ogólnym podejściu do współpracy na blogu. Wiele tematów do przemyślenia i kilka złotych myśli do zapamiętania!

Blog Conference Poznań - Michał Szafrański

Ponieważ brałam udział w warsztatach kulinarnych, nie usłyszałam wszystkich prelekcji, które mnie interesowały. Na szczęście całość została sfilmowana i kolejne prelekcje będą do obejrzenia tutaj.

Pierwszy film już jest. Michał Szafrański, autor bloga Jak oszczędzać pieniądze, opowiadał o tym jak dobrze żyć z bloga. Wykład bardzo inspirujący, bo pokazujący, że w kampanii najważniejszy jest czytelnik bloga.

Warsztaty

W czasie trwania konferencji wzięłam udział w warsztatach „Bitwa smaków” prowadzonych przez Violę Urban i Tomka Czajkowskiego. Więcej o warsztatach jest w oddzielnym wpisie.

Całokształt oczywiście świetny, choć było kilka wpadek do poprawki następnym razem. Podstawowe mankamenty to brak klimatyzacji oraz dynamicznie zmieniający się harmonogram prelekcji – bieżący plan był do wglądu tylko na miejscu, w internecie wisiał nieaktualny.

Mimo wszystko, całokształt imprezy oceniam bardzo pozytywnie i cieszę się, że mogłam w niej wziąć udział. Dziękuję organizatorom za taką możliwość!

Blog Conference Poznań - spacer

‪#‎Poznań‬ ‪#‎BCPoznań2016‬ ‪#‎PoznanTravel‬