Proponuję Wam jeszcze jedno proste rozwiązanie na upał. Bardzo smakuje dzieciom i dorosłym. Biszkopt najlepiej upiec wieczorem lub rano, kiedy jest troszkę chłodniej. To ciasto nie zawiera bitej śmietany, ani kremu, więc można je bezpiecznie zabrać na piknik. Owoce i galaretka fantastycznie orzeźwiają. Pamiętajcie tylko, że im większy upał, tym mniej wody trzeba użyć do galaretki.

Biszkopt z truskawkami i galaretką

Biszkopt z truskawkami i galaretką

[proporcje na prostokątną blachę formatu A4]

Biszkopt:

Poncz:

  • torebka czarnej herbaty
  • 2 łyżki soku z cytryny
  • 2 kopiaste łyżki cukru

Galaretka z truskawkami:

  • 2 opakowania galaretki – u mnie truskawkowa i malinowa
  • truskawki

Biszkopt. Białka ubij z cukrem na sztywną pianę. Zmniejsz obroty miksera, dodaj cukier waniliowy i żółtka. Wyłącz mikser i łyżką wymieszaj z mąkami. Ciasto przelej do formy wyłożonej papierem do pieczenia (sam spód) i piecz w temperaturze 180°C przez około 30 minut. Przed wyjęciem sprawdź patyczkiem czy biszkopt jest suchy.

Jak upiec piękny równy biszkopt i co zrobić, żeby nie opadł? Zobacz naszą instrukcję filmową.

Po wystudzeniu otocz biszkopt paskami papieru, które spełnią funkcję ścianek formy i nie pozwolą galaretce spłynąć z ciasta. Możesz użyć pociętego papieru, na którym piekł się biszkopt oraz spinaczy biurowych.

Poncz. Herbatę zaparz przez 3-5 minut w 200 ml wody. Wyjmij torebkę, dodaj sok z cytryny i cukier, wymieszaj. Jeśli trzeba dodaj do smaku więcej cukru lub soku z cytryny. Biszkopt obficie nasącz ponczem.

Galaretka z truskawkami. Galaretkę przygotuj zgodnie z zaleceniami na opakowaniu. Użyj mniej wody, aby galaretka lepiej stężała. Na dwa opakowania weź 3 szklanki wrzątku. Wymieszaną galaretkę odstaw do wystudzenia. Jeśli zależy Ci na czasie, to wstaw miskę z galaretką do zlewu z zimną wodą.
Truskawki umyj, wysusz, odetnij szypułki. Ułóż całe owoce na biszkopcie. Teraz musisz uchwycić moment kiedy galaretka zaczyna tężeć. Zalej nią truskawki i odstaw do całkowitego stężenia galaretki.

Biszkopt z truskawkami i galaretką 1Biszkopt z truskawkami i galaretką 2Biszkopt z truskawkami i galaretką 3Biszkopt z truskawkami i galaretką 4

Biszkopt z truskawkami i galaretką 0

Tagi: , , , , ,