Bajeczne smaki zapraszają na pyszne ciasto marchewkowe. W bardzo prostej wersji. Z marchewką, która nie rzuca się dzieciom w oczy 😉
Zobacz też przepis na ciasto marchewkowe z cynamonem, z pyszną polewą czekoladową. Bardzo wilgotne i delikatne jednocześnie.
Tagi: dla dzieci, film, marchewka
Nigdy jeszcze nie udało mi się ciasto marchewkowe. 🙁 To wygląda pysznie!
Inspirowane Smakiem, a co dokładniej Ci się nie udało w cieście marchewkowym? Może mogłabym Ci coś podpowiedzieć.
Oba przepisy na moim blogu są bardzo proste i powinny się udać, więc zachęcam do ich wypróbowania.
mmm 🙂 zdziwiło mnie, że Ania używa oliwy, to chyba jakaś bardzo łagodna w smaku musi być 🙂
Tanroth, ostatnio i ja i Ania używamy oliwy do ciast. Nie wybieramy łagodnego smaku. Oliwa musi mieć swój intensywny zapach i smak. Jednak w cieście ja tego aromatu nie wyczuwam. Moje dzieci również. Pod warunkiem, że nie widziały, że dolałam oliwy 😀 Jak coś podejrzą, to już nawet nie chcą spróbować.
Mam złe doświadczenia z sodą oczyszczoną-dodałam ją kiedyś do masy na ciastka i po upieczeniu były słone. Czy z przepisu na ciasto marchewkowe można ja wykluczyć czy też ma ona zasadnicze znaczenie dla przepisu?
Kornelia, wydaje mi się, że słony smak nie mógł być wynikiem użycia sody do ciasta. Jednak rzeczywiście soda ma charakterystyczny posmak i wiele osób nie lubi jej w ciastach. W tej sytuacji zamieniłabym sodę na proszek do pieczenia. Zwykle proszku daje się więcej niż sody, ale w tym wypadku będzie go wystarczająco dużo – trzy łyżeczki.
Niestety na to iż „soda” była sprawcą mej porażki mam dowód :). Kolejnym razem gdy robiłam ten sam przepis(te same składniki, ten sam sposób przygotowania) lecz już bez użycia sody ciastka udały się wyśmienicie. Od tego momentu z każdego przepisu wyrzucam sodę, przy czym nie przeczę iż posmak o którym Pani wspomina może mi być nie w smak co stanowić dodatkowy argument przeciw jej stosowaniu.
Dziękuje za radę dotyczącą proszku:)
Kornelia, trzymam kciuki w takim razie za udany wypiek 🙂