Amarantusianka to alternatywa dla owsianki. Po dwóch latach jedzenia owsianki niemal na każde śniadanie, wreszcie zapragnęłam odmiany. Proponuję Wam przepis na błyskawiczną amarantusiankę przyrządzoną z amarantusa preparowanego, gruszki i zmiksowanych nasion i orzechów. Przyrządzenie jej zajmuje dosłownie 3 minuty! A jest przepyszna 🙂 Uwielbiam połączenie smaku gruszki z orzechami włoskimi. W tym przepisie dodałam też inne orzechy i nasiona, aby zapewnić sobie więcej zdrowych tłuszczów i białka roślinnego od rana, a jednocześnie pozostać przy wspaniałym smaku.

Amarantusianka

Amarantusianka

[porcja dla jednej osoby]
  • łyżka orzechów włoskich
  • łyżka migdałów
  • łyżka siemienia lnianego
  • gruszka
  • 3 łyżki amarantusu preparowanego

Dodatki:

  • żurawina
  • śliwka suszona


Orzechy, migdały i siemię zmiksuj na mąkę w malakserze. Dodaj niepełną szklankę wody (około 180 ml) i ponownie krótko zmiksuj na małych obrotach. Przełóż takie nieodcedzone mleko roślinne do miski.

Gruszkę obierz, przekrój na ćwiartki i pozbaw gniazda nasiennego. Zmiksuj w malakserze. Część gruszki pozostanie w większych kawałkach, jakby startych na dużych oczkach tarki, a część zamieni się w papkę. I tak właśnie ma być. Przełóż gruszkę do miski z mlekiem i wymieszaj.

Dodaj amarantus. Jeśli lubisz wymieszaj go przed podaniem, ja wolę jak trochę chrupie.

Na wierzch dołóż ulubione suszone owoce lub orzechy.

Uwaga. Możesz jeszcze bardziej skrócić czas przygotowania owsianki, jeśli wcześniej zmiksujesz większą ilość orzechów i nasion. Zmiksowane przechowuj – nie dłużej niż tydzień – w zamkniętym słoiku w lodówce. Rano wystarczy do miski wsypać 3 łyżki takiej mieszanki, zalać wodą, wymieszać, a następnie przygotować gruszkę. W tym czasie zmiksowane orzechy zmiękną.

AmarantusiankaAmarantusianka

Zobacz też przepisy:

Owsianka czekoladowa Owsianka czekoladowa – pyszna! Z dodatkiem czekolady.

Owsianko-jaglanka Owsianko-jaglanka – wspaniały początek dnia dla żołądka i podniebienia.

Domowa mieszanka na owsiankę Domowa mieszanka na owsiankę – ułatwia życie w porannym pośpiechu.

 Smoothie bowl jarmużowo-pomarańczowe – lekkie owocowo-warzywne śniadanie

Surowa owsianka z jagodami Surowa owsianka z jagodami – jagody mogą być świeże lub mrożone

Tagi: , , , , ,