W gorące dni, oprócz wody, najbardziej lubię takie napoje na bazie zimnego mleka. Mleko z lodówki chłodzi skuteczniej niż woda. Chyba dlatego, że „oblepia” przełyk i zostaje tam chwilę dłużej. Uważajcie jednak i nie pijcie takiego koktajlu zbyt szybko, bo łatwo wtedy o przeziębienie.

Dla mnie koktajl jest najlepszy, jeśli jest bardzo smaczny i orzeźwiający. Mi smakują jagody, Wy możecie dodać swoje ulubione owoce. Natomiast efekt orzeźwienia uzyskuję przez dolanie do kubka z koktajlem jeszcze trochę zimnego mleka. Pijąc koktajl trafia się wtedy na zmianę na gęsty, intensywny w smaku koktajl i na chłodne orzeźwiające mleko. Efekt jest bardzo przyjemny.

Koktajl jagodowy

Koktajl jagodowy

  • 300 g jagód
  • 3 szkl mleka
  • 4 łyżeczki cukru – można mniej, moje jagody były mało słodkie

Z mleka odlej pół szklanki i pozostaw do podania. Pozostałe składniki zmiksuj bardzo dokładnie. Ja najpierw miksuję z połową mleka, na najwyższych obrotach, a następnie dolewam resztę mleka i miksuję chwilę na średnich obrotach. Nalej koktajl do szklanek lub kubków i dolej odłożone mleko, cienkim strumieniem, robiąc wzroki na powierzchni koktajlu.

Koktajl jagodowy

Tagi: , ,